Přibyslav 2024

600 let od smrti slavného vojevůdce - Dobytí hradu Ronova a Přibyslavi

16.-18.8.2024

K příležitosti 600. výročí úmrtí slavného husitského hejtmana, Jana Žižky, se projekty Plzeňský Landfrýd a Sub Utraque rozhodly, ve spolupráci s městem Přibyslav, uspořádat bitvu s bohatým doprovodným programem.

Můžete se těšit na masivní nasazení jízdy, těžké dělostřelectvo a jak obranná, tak i obléhací postavení. Vedle bitvy samotné pro vás připravujeme i již tradiční ukázky jízdního boje, přednášku o střelbě ve středověku a inovované ukázky zbraní a zbrojí vojáka ve středověku.

Pro každého bojujícího bude zajištěné sobotní pivko a pečené kýty.

Program akce:

Pátek:

10:00 – možné příjezdy

 

Sobota:

8:00 – ranní briefing 

9:00 – 10:00 – nácvik

10:00 – zahájení programu pro diváky

10:00 – 14:00 – prohlídky tábora a řemeslnické uličky

– Výcvik jezdce a ukázky jízdního boje

– Ukázky střelných a palných zbraní

– Zbraně a zbroj vojáka ve středověku včetně bojových ukázek

– Hlavní bitva

– Volné střety

17:00 – ukončení programu pro diváky

 

Neděle:

– Odjezd

 

Registrace:

Pouze registrovaným účastníkům jsme schopni zajistit slíbených 1000 Kč a  100% komfort na akci. Počet účastníků nám pomůže lépe naplánovat množství toalet, dřeva, slámy, piva, ale také rozložení tábora a zajištění dostatečně velkých ploch pro parkování. Pro úspěšné zaregistrování vyplňte tento registrační formulář a vlevo dole klikněte na “odeslat”. Jakmile vaši registraci zaznamenáme, obdržíte automatickou kopii odpovědí, které můžete v budoucnu upravovat a měnit tak svojí registraci bez nutnosti kontaktovat organizátory.

Dokumenty:

Kontakt: